Årets Surströmming!


Avnjuts den 18 augusti, 16:00 · Simphamn.

 

Årets surströmmingsfest.

 

Meny som följer: Mandelpotatis, hackad gullök gräslök, hackade tomater gräddfil, Gene tunnbröd

Och surströmmingen hoppas jag att vi får från egen produktion.

Rockbandet TRIO står för underhållningen i år.

Sista anmälningsdag är Måndag den 13/8 kl 24:00. Kostnad 140 kr.

Barn = halva priset.
Ta med egen korv/fisk till middagen = fullt pris.
Bara kolla på bandet = 100kr.

 

Man anmäler sig till detta arrangemang via UMS hemsida nedan. 

Betalningen ser vi helst att ni löser via swish till 123 608 27 05.

Märk betalningen ”surströmming 2018”.

 

2018-08-18 Årets Surströmming 18 aug 2018

Förnamn
Efternamn
Antal
Mobil
E-post
Övrigt
Anton
Ågren
4
070-6223882
a.agren@me.com
2 vuxna och 2 barn
Marianne och Ove
Normark Nilsson
1
070-24:5704
marianne.normark@vll.se
Ulrika
Andersson
2
0703391524
ulrika.l.andersson@umu.se
Veronica
Israelsson
2
073-180 13 78
veronnes@hotmail.com
Ronny
Lestander
2
070-5449307
Peter
Westh
2
0707804041
Peter@westh.se
Thomas
Bäcklund
6
0706440999
thomas@umeareklam.se
Susanne
Eriksson
2
070-5775649
Sussie.eriksson@home.se
Hans-Eric
Boström
2
0738002552
samarkand107@hotmail.com
0
Roger
Johansson
2
0703454898
info@kassavag.se
Ralf
Sjöberg
2
070-2291915
suomi74@icloud.com
Rickard
Meijer
3
070-6813735
rickardm@hotmail.com
2 som tar med egen mat
Peter
Bernhardsson
2
070-3890232
jp.bernhardsson@telia.com
Hans
Bergström
2
070-6551210
hans.42.bergstrom@telia.com
Mikael
S Pettersson
4
0706822014
Mickepeson64@gmail.com

UMEÅ MOTORBÅTSSÄLLSKAP


Umeå Motorbåtssällskap är en intresseorganisation för fritidsbåtägare i Umeåområdet. Vi bildades 1916 har idag c:a 290 medlemmar.

Föreningens syfte är bl.a. att ta tillvara båtfolkets intressen i frågor som rör småbåtshamnar, uppläggningsplatser och farleder. Samt upplysa och utbilda om sjösäkerhet.

Vidare verkar föreningen för medlemmarnas trevnad genom olika aktiviteter.

KONTAKTA KANSLIET


Telefon:
070-306 04 91
C/o Ulrika Johansson
ulrika@kassavag.se
E-post:
info@ums.st

STRÖMS MARINA


Telefon:
070-283 27 63
Ström 160
905 81 Umeå
 E-post:

Dela vår hemsida