UMS kommittéer:

 Stugfogdar Simphamn:

 

 Telefon  E-postadress
 Joakim Israelsson  073-180 13 42  israelsson.jocke@gmail.com
 Roger Andersson  070-210 22 03  roger@obbola.nu
 Lars Jakobsson  076-677 35 55  lassejakobsson@live.se

 

 Programkommitté:

 

 Telefon  E-postadress
Vakant    
Vakant    
     
     

 Media (UMS-Nytt):

 

Telefon  E-postadress
 Johan Ågren  073-058 83 38  johan@passaten.se
 Kenneth Grahn  070-510 83 61  grahn.kenneth@gmail.com
 Anna-Lena Edvardsson  090-77 21 10  info@nittio5noll9.se
(sammankallande)    

 

 Webbmaster:

 

 Telefon  E-postadress
 Veronica Israelsson 073-180 13 78  veronnes@hotmail.com

 

 

 

 UMS Hemsida:

 

 Telefon  E-postadress
 Per-Erik Östman 070-332 50 09 ostman.pererik@gmail.com
 Hans Bergström 070- 655 12 10 hans.42.bergstrom@telia.com

 

 

 Redaktörer UMS 
 Facebooksida:
 Telefon  E-postadress
 Johan Ågren  073-058 83 38  johan@passaten.se
 Veronica Israelsson  073-180 13 78  veronnes@hotmail.com
 Anton Ågren (ansvarig red.)  070-622 38 82  a.agren@me.com
     

 

 Webbleverantör 3DG:

 

 Telefon  E-postadress
 3DG Webbpartner  090-71 17 41  support@3dg.se
 Paul Gustavsson  070-106 31 63  paul@3dg.se

 

 

 

 Miljösamordnare:

 

 Telefon  E-postadress
Erik Andersson 073-033 44 97 Erik.andersson1999@hotmail.com

 

 

 

 Umeå Båtråd:
 (Umeå  Fritid)
 Telefon  E-postadress
 Hans Bergström  070-655 12 10  hans.42.bergstrom@telia.com
 Vakant    

 

 

Utprickningskommittéer:

 Älvbrinken

 

 Telefon  E-postadress
 Lennart Bandling  070-664 26 26  bandling@mail.se
 Henrik Persson  070-538 00 73  henrikpersson78@hotmail.com

 

 

 

Rinneln/Ström/Västerfjärden

 Telefon

 E-postadress

 

Joakim Israelsson  073-180 13 42 israelsson.jocke@gmail.com
Ralf Sjöberg   soumi74@hotmail.com
 Bo Holm
   
     

 

 Holmön/Klintviken

 

 Telefon  E-postadress
 Joakim Nabb    
 Bengt Erik Öst 070-332 81 55 b.e.ost@hem.utfors.se
     

 

 

 Skeppsvik/Sävarfjärden
 
 Telefon  E-postadress
 Gunnar Holmgren 070-757 59 30  gunnar.gh.holmgren@telia.com
 Skeppsviks skärgårdsförening    
 Vakant    

 

 

Bergsboda/Bredskär/Tarv

 

 Telefon  E-postadress
Vakant    
     
     

 

 

 

 Täfteå

 

 Telefon  E-postadress

Carl Åström

Täfteå Hamnförening

090-512 32  

UMEÅ MOTORBÅTSSÄLLSKAP


Umeå Motorbåtssällskap är en intresseorganisation för fritidsbåtägare i Umeåområdet. Vi bildades 1916 har idag c:a 290 medlemmar.

Föreningens syfte är bl.a. att ta tillvara båtfolkets intressen i frågor som rör småbåtshamnar, uppläggningsplatser och farleder. Samt upplysa och utbilda om sjösäkerhet.

Vidare verkar föreningen för medlemmarnas trevnad genom olika aktiviteter.

KONTAKTA KANSLIET

 

Telefon:
070-306 04 91
C/o Ulrika Johansson
ulrika@kassavag.se
E-post:
info@umeams.se

STRÖMS MARINA

 

Telefon:
070-283 27 63
Ström 160
905 81 Umeå
 E-post:

Dela vår hemsida